piątek, 14 lutego 2014

Moda w Formie

   Ten post zawiera parę słów na temat potęgi świadomości własnych zalet i wad.
Sylwetka bowiem to forma, do której trzeba dopasować kształt ubrania.
Każdy zawodowy stylista zaczyna pracę z klientem od uświadamiania mu jaki typ sylwetki posiada i jakie kroje są dla konkretnej sylwetki najlepsze. Muszę powiedzieć, że to naprawdę podstawa.
Kolorystyka czy modne desenie to tematy, które powinny dotyczyć następnych kroków w stylizacji. Potęga kroju jest ogromna i właściwie podstawowa, w każdym poradniku znajdziesz informację, że najszybciej schudnąć można wskakując w odpowiednią formę ubrania. W drugą stronę też to niestety działa.

TYPY MĘSKIEJ SYLWETKI:


A - jak łatwo się domyśleć jest to sylwetka, przypominająca gruszkę. Jest to mężczyzna z wystającym brzuszkiem, jednak mimo tego pozornego mankamentu, figurę taką świetnie się stylizuje.
Sylwetka A dotyczy Panów czynnych sportowo jakiś czas temu :)  Dobry krój odzieży, który odwraca naszą uwagę od mankamentów figury to taki, który odwróci uwagę od brzucha. Podkreślamy ramiona, nosimy szersze klapy w marynarkach. Najlepszym typem garnituru będzie jednorzędowy, z nieco wyżej umieszczonym górnym guzikiem /obecnie nie modne są marynarki zapinane za wysoko/. Sylwetka A nie powinna nosić obcisłych i za małych ubrań. Talia w spodniach też nie może być za niska. Zalecam spodnie proste, nie za szerokie, koniecznie bez mankietów.
Należy unikać wzorów. Koszula powinna mieć klasyczny kołnierz kent.
Należy ubierać się w koszule gładkie, stonowane.

-tzw. ołówek. Jest to mężczyzna wysoki, bardzo szczupły, o wąskich ramionach. Ta sylwetka jest nieco trudniejsza do stylizacji. Działamy w strefach, gdzie trzeba dodać optycznej szerokości. Ramiona podkreślamy marynarką z poduszkami, może ona być dwurzędowa. Spodnie mogą posiadać niżej zarysowany pas, nie powinny być za szczupłe i zaprasowane w kant. Ołówek nosi odpięty górny guzik koszuli, czym optycznie poszerza ramiona oraz unika wąskich krawatów.

O - tzw. jabłko. Figura o krągłym kształcie, która posiada nieco nadmierną ilość kilogramów. Wbrew pozorom taki mężczyzna nie powinien nosić za obszernych strojów /grzech najczęściej popełniany przez jabłka/, ale też powinien unikać zbyt obcisłych. Lekko luźny fason garnituru powinien mieć wąskie klapy a zapięcie przodu marynarki nieco niżej. Marynarka, nie za długa, z szerszymi ramionami usportowi okrągły kształt sylwetki.
Klasyczne kroje, proste spodnie. Jabłko powinno nosić dobrej jakości tkaniny tak, by dobrze układały się na sylwetce. Unika natomiast zbyt krzykliwych kolorów, ostrych deseni, połysku.

V - inaczej  odwrócony trójkąt. Zawsze żartuję, że V oznacza zwycięstwo, zatem to mężczyzna o idealnej figurze, często wypracowanej na siłowni. V bowiem może nosić prawie wszystko. Należy jednak uważać, by za bardzo nie podkreślać swej muskulatury, nie wygląda to profesjonalnie. V unika obcisłych t-shirtów oraz nie rozpina za bardzo koszul.
Jeszcze parę słów o wzroście, każda proporcja bowiem zmienia się wraz z tym parametrem.

Mężczyzna niski-unika za długiej marynarki, mankietów w spodniach, za długich nakryć wierzchnich. Najlepiej zakładać długości sięgające pośladków.

Mężczyzna wysoki- unika za krótkich marynarek oraz wzorów wertykalnych typu pionowe, kontrastowe pasy. Nie nosi także jednokolorowych zestawów ubrań, gdyż one dodatkowo wydłużają sylwetkę.

Każda męska sylwetka jest do optycznego skorygowania za pomocą kroju i konstrukcji. Jeżeli mężczyzna sam ma problem z doborem ubrań powinien skorzystać z porad zawodowego stylisty, który pomoże zmienić myślenie o wadach i zaletach jego figury.
Można ustalić pewien system zasad, którymi kierujemy się podczas zakupów.

"Nie da się drugi raz zrobić pierwszego wrażenia" - dlatego warto dbać o wizerunek.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz